[PORADNIK #1]: WIELKA GRA o 100 tys. złotych Huberta Urbańskiego

3 października 2017 Poradniki 0 komentarzy

Ostatnimi czasy użytkownicy otrzymywali wiadomości SMS oraz połączenia głosowe zachęcające do wzięcia udziału w WIELKIEJ GRZE o 100 tys. złotych. Organizatorem tego konkursu jest TVN, a prowadzącym Hubert Urbański. Poradnik, który za chwilę przeczytacie ma charakter informacyjny, aby uświadomić Was, jakie czeka ryzyko związane z opłatami telekomunikacyjnymi i dalszymi przebiegami konkursu.

Aby móc w pełni pokazać Wam każdy etap tego konkursu i jego skutki, postanowiłem wziąć udział w tej grze. Miałem świadomość utraty wielu pieniędzy, bądź konieczność zwiększenia rachunku telekomunikacyjnego, dlatego teraz dzięki mnie WY zdobędziecie tą wiedzę.

Paweł Kwiatkowski Uważaj na co klikasz

Pierwszym etapem, który dał nam po sobie poznać, jest połączenie głosowe z numeru: +48 22 103 09 77. Po odebraniu telefonu mogliśmy usłyszeć nagraną wiadomość głosową, w której wyjaśnia Nam Hubert Urbański, że:

HALO?! Mówi Hubert Urbański z Milionerów w TVN. Spokojnie, to nie jest telefon do przyjaciela, a telefon prosto ode mnie. Bo chcę zaproponować ci grę o 100 tysięcy złotych. Przeczytaj moją wiadomość!

Po zakończeniu połączenia po chwili powinniśmy otrzymać wiadomość SMS z numeru 7322 – patrz zdjęcie:

Ten konkurs jak się okazało nie jest żadnym „scamem” (oszustwem) – WIELKA GRA jest oficjalna, a wzięcie udziału w tej grze zależy tylko od naszego wyboru. Ryzyko związane z opłatami jest dobrowolnym wyborem użytkowników.

Drugim etapem jest nasz dobrowolny wybór, czyli wysłanie odpowiedzi na otrzymany SMS. Aby wziąć udział w tym konkursie wystarczy napisać swoje imię w odpowiedzi zwrotnej. Koszt SMS’a to 3,69 zł. Gdy zgłosimy swoją kandydaturę w grze, otrzymamy ponownie wiadomość – patrz zdjęcie:

Od tego momentu zaczyna się NASZA WIELKA GRA. Gdy już jesteśmy uczestnikami, będziemy otrzymywać kilka wiadomości z każdą naszą odpowiedzią. Musicie pamiętać, że każdy wysłany przez Nas SMS będzie kosztował 3,69 zł.

Aby dotrzeć do ostatniej wiadomości kwalifikującej moją kandydaturę do gry o 100 tysięcy złotych, łącznie musiałem wysłać 13-ście wiadomości. Jeżeli każdy z nich kosztował mnie 3,69 zł, to łącznie straciłem 47,97 zł.

Paweł Kwiatkowski Uważaj na co klikasz

Wytrwaliście do końca? Pewnie teraz żałujecie, że wzięliście w tym udział, prawda? Ten konkurs miał swoje ryzyko, jednakże to ryzyko było naszym dobrowolnym wyborem. W internecie wielu użytkowników komentowało ten konkurs jako:

  • złodzieje;
  • oszustwo;
  • tak media zarabiają na użytkownikach itp.

WAŻNE! Wzięcie udziału w konkursie nie zapisuje Nas do płatnej subskrypcji SMS Premium, gdzie otrzymywane wiadomości będą powiększać nasz rachunek telekomunikacyjny u bieżącego operatora.

My nie usprawiedliwiamy takiej formy zarabiania pieniędzy na naszym dobrowolnym wyborze, jednakże wzięcie udziału w konkursie poprzez utratę własnych pieniędzy nie jest niczym ciekawym. Dlatego teraz zadajmy sobie pytanie, dlaczego narzekamy na utratę pieniędzy, jeżeli jest to nasz świadomy wybór. Każdy konkurs tego typu ma swój regulamin, który przeczyta 20% użytkowników, powierzając mediom swoje zaufanie, a także wystawiając naszą naiwność.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będziecie uświadomieni, jakie ryzyko podejmujemy biorąc w podobnych konkursach.