Jak uchronić urządzenia stacjonarne Apple?

Firma Apple wydała bezpłatne uaktualnienie oprogramowania (Uaktualnienie zabezpieczeń 2011-003 (Snow Leopard)), które automatycznie wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie Mac Defender i jego znane warianty.

W przypadku wyświetlenia jakiegokolwiek powiadomienia dotyczącego wirusów lub oprogramowania zabezpieczającego zamknij przeglądarkę Safari (lub dowolną inną używaną przeglądarkę). Jeśli nie można w normalny sposób zamknąć przeglądarki wymuś jej zakończenie.

Dowiedz się więcej, klikając tutaj!

Czasami przeglądarka może automatycznie pobrać i uruchomić instalator złośliwego oprogramowania. Jeśli tak się stanie, anuluj proces instalacji. Nie wprowadzaj hasła administratora. Natychmiast usuń instalator, wykonując czynności opisane poniżej:

  • Przejdź do folderu Pobrane rzeczy lub do preferowanej lokalizacji pobierania.
  • Przeciągnij instalator do Kosza.
  • Opróżnij Kosz.

Uwaga: firma Apple udostępnia uaktualnienia zabezpieczeń komputera Mac wyłącznie za pośrednictwem usługi Uaktualnienia oprogramowania oraz strony materiałów do pobrania w witrynie wsparcia firmy Apple. Zawsze należy zachowywać ostrożność w przypadku monitów o wprowadzenie poufnych informacji i danych osobowych online.